Imagine Dragons Bilety
Imagine Dragons Bilety

Imagine Dragons Bilety

Imagine Dragons bilety na trasę "Mercury" 2023 r.

W ramach nowego albumu "Mercury Act 1", który ukazał się we wrześniu 2021 roku, Imagine Dragons ogłosili teraz światową trasę koncertową na rok 2023. Latem 2022 roku amerykańska grupa wokół frontmana Dana Reynoldsa wyruszy w trasę po Europie i zagra trzy koncerty plenerowe w Niemczech. Oprócz utworów z nowej płyty, Imagine Dragons z pewnością zaprezentują swoim fanom znane hity, takie jak "Believer", "Thunder" czy "Radioactive".


Od momentu powstania w 2008 roku, Imagine Dragons mają już za sobą stromą ścieżkę kariery. Początkowo byli przyjaciele z liceum i studiów wydawali swoje pierwsze EP-ki własnym sumptem, dzięki czemu zyskali popularność na regionalnej scenie indie. W 2010 roku Dan Reynolds, Ben McKee, Daniel Wayne Sermon i Daniel Platzman wylądowali na kontrakcie płytowym. W 2012 roku Imagine Dragons weszli już na amerykańskie listy przebojów ze swoją EP-ką "Continued Silence", a ich debiutancki album "Night Visions" katapultował ich na drugie miejsce listy przebojów Billboardu. Z singlem "Radioactive" Imagine Dragons zdobyli Grammy w kategorii "Najlepsze wykonanie rockowe". Kwartet przyciągnął uwagę także poza Ameryką, a pierwsza niemiecka trasa Imagine Dragons została całkowicie wyprzedana. W 2015 roku zespół z Las Vegas wskoczył do pierwszej dziesiątki list przebojów tu w Niemczech ze swoim drugim albumem "Smoke + Mirrors", podczas gdy w Ameryce okupował pierwsze miejsce. Po przerwie spowodowanej chorobą, Imagine Dragons wydali w 2017 roku swoją trzecią płytę "Evolve", która przez wiele tygodni utrzymywała się na szczycie list przebojów albumów w kilku krajach. "Believer" kursował podczas reklam Superbowl i do dziś jest jednym z najpopularniejszych utworów zespołu. Ale Imagine Dragons grali też w radiu "Thunder" i "Whatever It Takes". Swoim czwartym albumem "Origins" udowodnili, że kwartet nie chce przywiązywać się do jednego gatunku muzycznego, gdzie hip-hopowe bity mieszają się z country, wibracjami lat osiemdziesiątych i różnymi innymi wpływami. Z obecnym longplayem "Mercury" muzycy po raz kolejny obierają inny kierunek.
Z 46 milionami sprzedanych na całym świecie albumów, 55 milionami piosenek i łączną liczbą 74 miliardów streamów, Imagine Dragons należą do najlepiej sprzedających się zespołów rockowych na świecie. Ich sukces został już nagrodzony niezliczoną ilością nagród.

keyboard_arrow_downkeyboard_arrow_up
Wszystkie{{ group }}
{{ rounds.name }}

Miejsce wydarzenia?ZespółPrzeciwnik?

group