Iron Maiden Bilety
Iron Maiden Bilety

Iron Maiden Bilety

Iron Maiden bilety na "Legacy of the Beast" Tour 2022.

Iron Maiden nie da się już zabrać ze sceny! Latem 2022 r. najbardziej komercyjny zespół metalowy w końcu rozgrzeje się na nowo. Bruce Dickinson, Dave Murray, Adrian Smith, Janick Gers, Steve Harris i Nicko McBrain zagrają w Warszawie i pięć koncertów sami wraz ze swoją maskotką Eddiem w ramach tegorocznej trasy koncertowej w Niemczech.
Projekt "Dziedzictwo Bestii" Tour 2022 r. jest tematycznie oparty na grze mobilnej o tej samej nazwie. Scenografia będzie przedstawiać różne światy i w każdym szczególe odzwierciedlać tradycję Maiden. Kolejną atrakcją jest gość specjalny koncertów w Niemczech: Killswitch Engage. Czekamy na epicki koncert z udziałem Iron Maiden, Killswitch Engage i Eddiego.

Iron Maiden bilety na następujące koncerty w ramach trasy "Legacy of the Beast" 2022 r. :

24 lipca 2022 Warszawa, PGE Narodowy

02 lipca 2022 Kolonia, RheinEnergie Stadion
04 lipca 2022 Berlin, Waldbühne
09 lipca 2022 r. Stuttgart, Mercedes-Benz Arena
20 lipca 2022 r. Brema, Bürgerweide
26 lipca 2022 r. Frankfurt, Deutsche Bank Park

30 czerwca 2022 Zurych, Hallenstadion

Zdobądź bilety na koncert Iron Maiden już teraz i poznaj legendę heavy metalu Iron Maiden na żywo, na zapierającej dech w piersiach scenie!

Żaden zespół nie wywarł tak trwałego wpływu na heavy metal jak Iron Maiden. Założony w 1975 roku przez basistę Steve'a Harrisa zespół nie tylko odegrał decydującą rolę w kształtowaniu heavy metalu lat osiemdziesiątych, ale także stał się wzorem do naśladowania dla kolejnych zespołów z najróżniejszych podgatunków metalu. Wiele zespołów z tej sceny ponownie wydało utwory Iron Maiden jako covery, a czasem grają całe albumy na swoich koncertach. Brytyjski zespół, którego nazwa pochodzi od średniowiecznego narzędzia tortur, wydał do tej pory 17 albumów studyjnych. Pięć z nich osiągnęło pozycję nr 1 na listach przebojów w Wielkiej Brytanii, a dziewięć kolejnych trafiło do pierwszej dziesiątki. Ich sukces wykroczył poza wyspę i objął także inne kraje na całym świecie. Dzięki ponad 100 milionom sprzedanych płyt Iron Maiden jest jednym z najbardziej konsekwentnych i odnoszących sukcesy komercyjne zespołów metalowych na świecie. Wraz z takimi zespołami, jak Saxon, Angel Witch, Praying Mantis, Diamond Head, Tygers of Pan Tang i Dep Leppard, Iron Maiden zalicza się do Nowej Fali Brytyjskiego Metalu Ciężkiego (NWoBHM).
Okres założycielski nie był łatwy dla Iron Maiden, ponieważ w latach 80. punk i nowa fala były o wiele bardziej modne niż metal. Mimo to zespół otrzymał kontrakt płytowy z EMI, a w 1979 r. miał nawet okazję wystąpić w programie "Top of the Pops" w BBC. W ten sposób Iron Maiden dotarł do szerszej publiczności, a debiutancki album "Iron Maiden", który ukazał się wkrótce potem, wspiął się na czwarte miejsce list przebojów. Początkowo zespół występował jako zespół otwierający koncerty Kiss i Judas Priest, ale wkrótce wypełnił duże hale w Europie, a później także w USA. Po wydaniu albumu "Killers" w 1981 r. Iron Maiden wyruszyło w pierwszą światową trasę koncertową. Przełom w działalności grupy nastąpił jednak w 1982 roku wraz z albumem "Number Of The Beast", który od razu trafił na pierwsze miejsca list przebojów. Następnie Iron Maiden wyruszyli w liczącą 180 koncertów trasę koncertową po całym świecie. Podczas gdy kolejne albumy "Piece Of Mind" z 1983 roku i "Powerslave" z 1984 roku nadal muzycznie nawiązywały do swoich poprzedników, w albumie "Somewhere in Time" z 86 roku zespół po raz pierwszy eksperymentował z gitarami syntezatorowymi. W 1988 r. ukazał się album "Seventh Son Of A Seventh Son", który po "Number Of The Beast" zyskał największe uznanie krytyków. Singiel "Bring Your Daughter ... To The Slaughter" z wydanego w 1990 r. albumu "No Prayer For The Dying" był pierwszym singlem zespołu, który dotarł na szczyt list przebojów w Wielkiej Brytanii. Zespół regularnie wydaje kolejne albumy, ostatnio "Senjutsu", który ukazał się we wrześniu 2021 roku.
Czas działalności Iron Maiden naznaczony jest ciągłymi zmianami członków zespołu. Steven Harris jest ostatnim członkiem oryginalnego składu, w którym znajdowali się wokalista Paul Day, gitarzyści Dave Sullivan i Terry Rance oraz Ron Matthews na perkusji. Obecnie oprócz Harrisa w skład Iron Maiden wchodzą Bruce Dickinson, Dave Murray, Adrian Smith, Janick Gers i Nicko McBrain. Od początku lat 80. zespołowi towarzyszy maskotka Edward The Head, w skrócie Eddie, która pojawiała się na niezliczonych okładkach płyt zespołu.

keyboard_arrow_downkeyboard_arrow_up
Wszystkie{{ group }}
{{ rounds.name }}

Miejsce wydarzenia?ZespółPrzeciwnik?

group